SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Såsskål 12235036
nr 1223 5036
Såsskål
på fat, silver. Otto Wilhelm Kjellberg, Västerås 1881 (fatet 1842). Invändigt förgylld, stämplad med adelsvapen. Diameter: 15,5 cm. Vikt: 340 g. Höjd: 9,5 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 10 december 2018
kl 20:49:23
10/12 19:15:27
10 dec
Silver
Läs mer om Silver